ایجاد کارخانه تولید رنگ‌های نانویی ایرانی در کشور چین

ایجاد کارخانه تولید رنگ‌های نانویی ایرانی در کشور چین

اخبار صنایع رنگ به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه تولید رنگ‌های پودری الکترواستانیک اقدام به راه‌اندازی کارخانه تولید رنگ ضدخوردگی نانویی در چین خواهد کرد.

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با بهره‌گیری از فناوری نانو، اقدام به تولید انواع رنگ‌های پودری الکترواستاتیک با قابلیت و کاربردهای مختلف کرده است.

این شرکت با حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی به موفقیت‌های قابل‌ توجهی در زمینه صادرات رنگ‌های نانویی دست یافته است و به تازگی با توافقی که با یک شرکت چینی داشت، کارخانه تولید رنگ نانو در کشور چین با دانش فنی و مواد اولیه ایرانی راه اندازی خواهد شد.

مهدی رحمانی، مدیرعامل این شرکت با اشاره به حضور در نمایشگاه فناوری نانو شانگهای در سال جاری، گفت:

برای تولید نانورنگ‌های پودری الکترواستاتیک با خاصیت ضد خوردگی، با یک شرکت چینی وارد یک همکاری مشترک شدیم که  به ‌موجب این همکاری شرکت ما سهام‌دار یک شرکت جدید در کشور چین خواهد شد.

وی ادامه داد:

بر اساس توافقات صورت گرفته امور مربوط به تحقیق و توسعه محصول به عهده شرکت ایرانی است و سایر فرآیندها اعم از فرآیند تولید محصول نهایی را شریک چینی پیگیری خواهد کرد.

رحمانی افزود:

این همکاری مشترک در قالب قرارداد طولانی‌مدت برای تولید نانورنگ‌های ضدخوردگی با حجم تولید ۵۰۰ تن در سال به امضای دو طرف رسیده است. هم‌اکنون اقدامات اولیه نظیر انتخاب و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ خطوط تولید کارخانه شروع به کار کنند.

این محقق با بیان اینکه فعالیت بازاریابی و مذاکرات تجاری این قرارداد با کمک مرکز نانوی ایران-چین انجام شد، ادامه داد:

همچنین این دفتر امور فنی و تجاری این قرارداد را به نمایندگی از شرکت رنگین نانونهال با شرکت چینی پیگیری خواهد کرد.

رنگ پودری متشکل از ذرات ریز و خشک رزین به علاوه رنگدانه است که  پودر رزین از طریق افشانه پاششی شبیه پیستوله پاشش رنگ مایع اعمال می‌شود با این تفاوت که افشانه پاشش و ذرات رزین حاوی شارژ الکتریکی با کمک جاذبه الکترواستاتیک بر روی سطوح فلزی است.

ذرات چسبیده به سطح فلز، در کوره‌های صنعتی مخصوص تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد پخت می‌شود. رزین ذوب شده در سطح فلز همجوش شده و ایجاد سطحی یکدست، ضخیم و مقاوم می‌کند.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2018/03/57609375.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2018/03/57609375-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع رنگاخبار,خبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,فناوری نانو,نانو رنگایجاد کارخانه تولید رنگ‌های نانویی ایرانی در کشور چین اخبار صنایع رنگ به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه تولید رنگ‌های پودری الکترواستانیک اقدام به راه‌اندازی کارخانه تولید رنگ ضدخوردگی نانویی در چین خواهد کرد. یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با بهره‌گیری از فناوری نانو،...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star