پیشنهادهای ایران در مجمع آسیایی فناوری نانو تصویب شدپیشنهادهای ایران در مجمع آسیایی فناوری نانو تصویب شد

اخبار نانو پوشش به نقل از “خبرگزاری ایسکانیوز” ، دو پیشنهاد ایران در چهاردهمین نشست سالانه مجمع آسیایی فناوری نانو مطرح و تصویب شد. چهاردهمین نشست سالانه مجمع آسیایی فناوری نانو (Asia Nano forum-ANF summit ۲۰۱۷) روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ در شهر جوهورباهرو کشور مالزی برگزار شد.

طرح اول مربوط به برگزاری نشست مشترک آسیا و اروپا تحت عنوان “گفتگوی آسیا و اروپا در حوزه ایمنی نانو و گواهی‌دهی محصولات نانو” در تاریخ هفتم آذر ماه ۱۳۹۶ همزمان با برگزاری کنفرانس بین المللی نانوپزشکی و ایمنی نانو (۸ – ۹ آذر ۱۳۹۶) در تهران بود.


بیشتر بدانید:نانوپوشش چیست؟


هدف از آغاز این گفتگو بین کشورهای آسیایی و اروپایی، تبادل تجربیات و دانش در این حوزه و به اشتراک گذاردن تلاش‌ها و منابع و همچنین هماهنگ کردن فعالیت‌ها و جهت‌گیری‌های مرتبط با حوزه ایمنی و گواهی‌دهی در فناوری نانو است.

ایران به همراه چند کشور آسیایی دیگر شامل روسیه، تایوان، مالزی و تایلند، از کشورهای پیشرو در حوزه استانداردسازی و گواهی‌دهی به محصولات فناوری نانو به شمار می‌روند.

ایران با ایجاد زیرساخت‌های لازم در وزارتخانه‌های مرتبط، گام‌های عملیاتی موثری را در این راستا برداشته است. بعلاوه کشورمان تاکنون ۶۱ استاندارد ملی و ۳ استاندارد بین المللی (در کمیته استانداردسازی سازمان ایزو ISO/TC۲۲۹) را تدوین نموده، که هم اکنون ۴ استاندارد بین المللی دیگر را در دست تدوین دارد.

طرح المپیاد بین المللی فناوری نانو :

طرح دوم که در اجلاس قبل به‌صورت کلی تصویب گردیده بود، طرح المپیاد بین المللی فناوری نانو بود.

این طرح براساس تجربیات برگزاری ۸ سال المپیاد ملی نانو درایران، در سال ۲۰۱۵ به‌وسیله‌ی ستاد نانو به مجمع آسیایی نانو پیشنهاد داده شده بود.

طرح مذکور در سال گذشته با همکاری و تعامل نزدیک ایران، روسیه، تایوان و کره جنوبی بعنوان کشورهای مؤسس پیگیری گردید. متعاقبا دبیرخانه دائمی المپیاد در ایران تأسیس شد و مقرر گردید اولین دوره آن در فروردین ماه ۱۳۹۷ در ایران برگزار گردد.

چندین کشور عضو در این نشست برای حضور در این رویداد ابراز علاقه کردند.

در چهاردهمین نشست مجمع آسیایی نانو، کشورهای عضو گزارشی از آخرین دستاورد‌ها و پیشرفت‌های خود را در حوزه فناوری نانو ارایه دادند.

دکتر بیت الهی، نماینده ستاد نانو در این نشست، گزارشی از دستاوردهای ایران در فناوری نانو در سال گذشته ارایه دادند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

در حاشیه این نشست، دو کارگاه در زمینه نانوایمنی و تجاری‌سازی فناوری نانو برگزار گردید. در کارگاه تجاری سازی، شرکت‌هایی از مالزی تجربیات خود را در تجاری‌سازی فناوری نانو مطرح و به بحث گذاشتند.

مجمع آسیایی نانو، شبکه‌ای متشکل از ۱۵ کشور آسیایی شامل ایران، کره جنوبی، ژاپن، مالزی، استرالیا، اتریش، تایلند، فیلیپین، استرالیا و تایوان است که در حوزه‌های استاندارد، آموزش، تجاری سازی، ایمنی و زیرساخت مرتبط با فناوری نانو با هم همکاری می‌کنند.

معاونت این مجمع در دو سال گذشته به عهده نماینده ستاد فناوری نانو بوده است.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/08/636370159377955791.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/08/636370159377955791-150x150.jpgنویسندهنانو پوشش هاانجمن نانوفناوری ایران,خبرگزاری رنگ و رزینپیشنهادهای ایران در مجمع آسیایی فناوری نانو تصویب شد اخبار نانو پوشش به نقل از 'خبرگزاری ایسکانیوز' ، دو پیشنهاد ایران در چهاردهمین نشست سالانه مجمع آسیایی فناوری نانو مطرح و تصویب شد. چهاردهمین نشست سالانه مجمع آسیایی فناوری نانو (Asia Nano forum-ANF summit ۲۰۱۷) روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star