تولید ملات و قطعات پیش‌ساخته‌ گچی فرآوری‌شده با نانو

تولید ملات و قطعات پیش‌ساخته‌ گچی فرآوری‌شده با نانو

اخبار نانو پوشش ها به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ،  پژوهشگران دانشگاه شهرکرد موفق به تولید ملات و قطعات پیش‌ساخته‌ گچی فرآوری‌شده با کمک نانو سیلیس شدند.

 دکتر علی حیدری، عضو هیئت علمی گروله عمران و عضو مرکز پژوهشی نانوفناوری دانشگاه شهرکرد با همکاری معصومه هاشم‌پور و آرزو اسعد سامانی از پژوهشگران پژوهشکده فناوری نانوی دانشگاه شهرکرد در تولید ملات و قطعات پیش‌ساخته‌ گچی فرآوری شده با کمک نانو سیلیس همکاری داشته‌اند.

این ملات با ترکیب گچ، سیمان سفید، ابرروان‌کننده و نانو ذرات سیلیس ایجاد شده و به عنوان اولین اختراع نانویی دانشگاه شهرکرد، یکی از جدیدترین مواد کاربردی در صنعت مهندسی مواد است که سه مشکل اصلی گچ یعنی زمان گیرش سریع، مقاومت پایین و جذب آب بالا را برطرف کرده است.

زمان گیرش این محصول سه برابر، مقاومت آن پنج برابر و جذب آب آن نصف گچ معمولی است.

این محصول مشخصاتی همچون سنگ پیدا می‌کند، ایجاد آستر سفید روی دیوار مقاوم در برابر ضربه و خراش، تولید قطعات گچی مقاوم در برابر رطوبت و ساخت دیوارهای گچی سبک مقاوم در برابر زلزله برخی از موارد کاربرد این اختراع نانویی هستند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، اختراع مذکور تاییدیه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به شماره م-ف/۱۲۰۰/۹۵ و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به شماره ۱۳۹۶۱۷۸ را داراست.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2018/03/1431760404236_images-th3.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2018/03/1431760404236_images-th3-150x150.jpgنویسندهنانو پوشش هااخبار,خبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,فناوری نانو,نانو پوشش هاتولید ملات و قطعات پیش‌ساخته‌ گچی فرآوری‌شده با نانو اخبار نانو پوشش ها به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ،  پژوهشگران دانشگاه شهرکرد موفق به تولید ملات و قطعات پیش‌ساخته‌ گچی فرآوری‌شده با کمک نانو سیلیس شدند.  دکتر علی حیدری، عضو هیئت علمی گروله عمران و عضو مرکز پژوهشی نانوفناوری دانشگاه شهرکرد...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star