تولید نانوپوشش‌های ضدبازتاب برای عینک و آینه با تجهیزات بومی

تولید نانوپوشش‌های ضدبازتاب برای عینک و آینه با تجهیزات بومی

اخبار نانو پوشش ها به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، اخیرا محققان کشور با استفاده از تجهیزات یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به نانوپوشش ضدبازتابی دست یافتند که از آن می‌توان بر روی سطوح عینک، آینه و ادوات اپتیکی استفاده کرد.

 یکی از شرکت‌های فناور مطالعات گسترده‌ای در زمینه طراحی و ساخت پوشش‌های اپتیکی بر روی انواع قطعات و تجهیزات انجام داده است و اخیرا با استفاده از تجهیزات لایه‌نشانی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به ارائه فناوری پوشش ضدبازتاب شده است.

این نانوپوشش با قرار گرفتن روی سطوح مختلف، مانع از بازتاب نور مرئی می‌شود.

پوشش‌های ضد بازتاب از سال‌ها پیش برای حل مشکلات ناشی از انعکاس‌ که به‌شدت میزان نور فرودی را کاهش می‌دهد، به کار رفته‌اند.

کاربرد نانوپوشش‌های چندلایه بر روی سطح جلویی سلول‌های فتوولتاییک یا ادوات اپتوالکترونیک، بازتاب نور فرودی را کاهش داده و به بهبود عملکرد این وسایل منجر می‌شود.

کاهش چشمگیر شدت انعکاس، بهبود مقاومت به خراش و خوردگی و حذف آلاینده‌های زیست‌محیطی به سبب استفاده از روش PVD از جمله مزیت‌های این فناوری به شمار می‌رود.

از این رو نانوپوشش‌های ضد بازتاب در عینک‌ها، آینه‌ها و ادوات اپتیکی قابل استفاده است.

اعمال نانوپوشش‌های تزئینی، نانوپوشش‌های ضدخوردگی و نانوپوشش‌های ضدسایش از قابلیت‌های تجهیزات پوشش‌دهی تولیدی این شرکت دانش‌بنیان است.

استفاده از پوشش، به منظور ارتقای خواص سطحی محصولات و قطعات صنعتی صورت می‌گیرد.

با توجه به معضلات پرهزینه از جمله سایش و خوردگی، طی سال‌های اخیر استفاده از نانوپوشش‌ها در صنعت اهمیت روزافزونی یافته است.

در این راستا، شرکت‌های مختلفی در کشور اقدام به ارائه خدمات پوشش‌دهی یا تولید تجهیزات پوشش‌دهی کرده‌اندکه شرکت دانش‌بنیان فوق یکی از شرکت‌هایی است که توانسته با تکیه بر دانش ایرانی، تجهیزات اعمال نانوپوشش‌های چند منظوره را در مقیاس صنعتی تولید و به سایر صنایع عرضه کند.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2018/10/57529832.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2018/10/57529832-150x150.jpgنویسندهنانو پوشش هااخبار,خبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,فناوری نانو,نانو پوشش هاتولید نانوپوشش‌های ضدبازتاب برای عینک و آینه با تجهیزات بومی اخبار نانو پوشش ها به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، اخیرا محققان کشور با استفاده از تجهیزات یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به نانوپوشش ضدبازتابی دست یافتند که از آن می‌توان بر روی سطوح عینک، آینه و ادوات اپتیکی استفاده کرد.  یکی از...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star