تولید نانوکامپوزیت هیبریدی آلومینیوم در دانشگاه سمنان

تولید نانوکامپوزیت هیبریدی آلومینیوم در دانشگاه سمنان

اخبار پوشش های صنعتی و کامپوزیت به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، پژوهشگران دانشگاه‌های سمنان و علم و صنعت با استفاده از روش نورد تجمعی (ARB) موفق به تولید نانوکامپوزیت هیبریدی آلومینیوم شدند.

داوود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت:

نانوکامپوزیت هیبریدی آلومینیم/ کاربید بور/ کاربید سیلیسیم به همت محققان دانشکده نانو فناوری این دانشگاه، با استفاده از روش نورد تجمعی (ARB)ساخته شد و در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره ۹۶۰۸۴ به ثبت رسید.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احسان برهانی عضو هیات علمی دانشگاه سمنان نیز در ادامه با بیان اینکه در این اختراع از روش و مواد بهبود یافته‌ای جهت تقویت ورق‌های آلومینیوم استفاده شده است که خواص مکانیکی مختلفی از جمله افزایش استحکام کششی، سختی و مقاومت به سایش تا بیش از دو برابر ورق آلومینیوم معمولی دارد، عنوان کرد:

ورق‌های آلومینیومی با ایجاد نانوکامپوزیت هیبریدی، اصلاح ساختار و بهبود شگرف ویژگی‌های مکانیکی، کاربرد وسیع‌تری در انواع بدنه خودرو، هواپیما، چرخ بال، ماشین‌آلات و جایگزینی برای فولاد خواهند داشت.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2018/09/57371834.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2018/09/57371834-150x150.jpgنویسندهپوشش های صنعتی و کامپوزیتاخبار,خبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,فناوری نانو,نانوکامپوزیتتولید نانوکامپوزیت هیبریدی آلومینیوم در دانشگاه سمنان اخبار پوشش های صنعتی و کامپوزیت به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، پژوهشگران دانشگاه‌های سمنان و علم و صنعت با استفاده از روش نورد تجمعی (ARB) موفق به تولید نانوکامپوزیت هیبریدی آلومینیوم شدند. داوود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star