جوهر نانویی برای چاپ روی پارچه و شیشه تولید شد

جوهر نانویی برای چاپ روی پارچه و شیشه تولید شد

اخبار نانو پوشش ها به نقل از “خبرگزاری مهر” ، محمد موسوی فرد ، فارغ التحصیل دانشگاه امیر کبیر در رشته مهندسی پلیمر و مجری طرح «جوهر تصعیدی نانو ساختار»  اظهار داشت:

 مدتی است که این قابلیت فراهم شده تا بتوان تصویر دلخواه را روی اجسام مصرفی یا تزیینی مدنظر مانند لباس، قاب موبایل، لیوان، پازل و … چاپ کرد؛ این چاپ معمولا با استفاده از یک چاپگر رو میزی جوهرافشان و یک پرس حرارتی خیلی کوچک بدون نیاز به دستگاه های چاپ پیشرفته و بزرگ صنعتی انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه این چاپگرها به راحتی در دسترس هستند و جوهرهایی که برای این منظور و داخل کارتریج آنها استفاده می شود جوهر تصعیدی است، افزود:

این جوهرها به راحتی توسط چاپگر روی سطح کاغذ چاپ شده و سطح کاغذ روی زمینه نهایی مورد نظر قرار گرفته و توسط پرس حرارتی در مدت زمان چند ثانیه به روی سطح منتقل می شود.


بیشتر بدانید:رنگ چگونه ساخته می شود؟


موسوی فرد خاطر نشان کرد:

جوهرهای تصعیدی در کشور تماما وارداتی بوده و قیمت بسیار بالایی دارد به همین دلیل در این طرح به توانایی تولید این جوهرها در داخل کشور دست یافتیم تا این محصول با کیفیت مناسب و قیمت کمتر در کشور تولید شود.

وی با اشاره به ضرورت اجرای این پروژه گفت:

قابلیت تولید داخل و صادرات کشورهای منطقه، کیفیت رنگی بالا، جلوگیری از گرفتگی هد چاپگر، پایداری بالا و سازگاری با محیط زیست از جمله مزیت های این طرح برای اجرا به شمار می رود.

این محقق عنوان کرد:

استفاده از فناوری نانو در ساخت این محصول منجر به تولید جوهر با توزیع اندازه ذرات کم و میانگین اندازه ذرات در مقیاس نانومتری می شود. فناوری نانو باعث پایداری این جوهرها شده که منجر به طول عمر بالا و پایداری طولانی مدت آنها خواهد شد.

وی با اشاره به کاربردهای این جوهرهای تصعیدی خاطرنشان کرد:

جوهرهای تصعیدی در صنعت چاپ برای چاپ انتقالی توسط یک سطح واسط و اعمال تصویر نهایی توسط پرس حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد عمده این جوهرها در چاپ تصاویر دلخواه روی انواع سطوح پوشاک، سرامیک، شیشه، پلیمر، چوب و کاغذ است.

وی افزود:

استفاده از این محصول روز به روز در حال گسترش بوده و زمینه های کاربردی آن اعم از لوازم تزیینی، تبلیغاتی، فرهنگی، هنری و … وابسته است.

این محصول در داخل کشور رقیبی ندارد و محصولات مشابه عمدتا از کشورهای چین و کره وارد می شوند که قیمت تمام شده آنها برای مشتری زیاد است.

به همین دلیل درصدد آمدیم با فناوری نانو جوهرهای تصعیدی را با قیمت کمتر و با کیفیت بالاتر به دست مصرف کننده برسانیم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/10/2604805.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/10/2604805-150x150.jpgنویسندهنانو پوشش هااخبار,خبرگزاری رنگ و رزین,نانو پوشش هاجوهر نانویی برای چاپ روی پارچه و شیشه تولید شد اخبار نانو پوشش ها به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، محمد موسوی فرد ، فارغ التحصیل دانشگاه امیر کبیر در رشته مهندسی پلیمر و مجری طرح «جوهر تصعیدی نانو ساختار»  اظهار داشت:  مدتی است که این قابلیت فراهم شده تا بتوان...اخبار صنایع رنگ و رزین