دانش فنی تولید نانو کامپوزیت های پلیمری از اصفهان به ارمنستان منتقل می شود

دانش فنی تولید نانو کامپوزیت های پلیمری

اخبار پوشش های صنعتی و کامپوزیت به نقل از “خبرگزاری ایرنا” ، روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز سه شنبه اعلام کرد:

تفاهم‌نامه انتقال دانش فنی تولید نانو کامپوزیت‌های پلیمری در حاشیه نشست ‘اقتصاد و فناوری نانو’ در کشور ارمنستان بین شرکت آریا پلیمر پیشگام ( از شرکت های مستقر در شهرک) با یک شرکت ارمنستانی منعقد شد.
این تفاهم نامه منجر به تولید محصولات پلیمری با کیفیت بالاتر در ارمنستان خواهد شد.
نانو کامپوزیت های پلیمری منجر به بهبود خواص فیزیکی، مکانیکی و حرارتی محصولات مختلف یو پی وی سی (UPVC) همچون استحکام ضربه، دمای نرم‌شدگی و ظاهر نمونه می شود.
محصولات یو پی وی سی (UPVC) از مشتقات نفت خام یا گاز طبیعی بوده و بطور گسترده در صنعت نوین ساختمان جهت تولید پروفیل های درب و پنجره استفاده می شود.
نشست اقتصاد و فناوری نانو با حضور وزیر اقتصاد کشور ارمنستان، معاون وزیر صنعت و مدیرعامل شرکت سهامی بین المللی نمایشگاه‌های ایران، سفیر ایران در ارمنستان، رئیس ستاد توسعه فناوری نانو ایران و کارشناسان روزهای ۳۱ شهریور و اول مهر امسال در ایروان، برگزار شد.
در این نشست، ایران و ارمنستان در چارچوب توسعه مناسبات علمی و فناوری، موافقت نامه همکاری های نانو و سلول های دانش بنیان بین سه شرکت و موسسه از ۲ کشور را امضا کردند.
انجام تحقیقات در زمینه های علمی بویژه نانو، برگزاری کارگاه های مشترک، انتقال تجربیات و پیشرفت های مرتبط، همکاری برای تبدیل یافته های علمی به کالاهای صنعتی و تجاری از جمله بین دانشمندان حوزه نانو از جمله محورهای این موافقت نامه است.
پس از سفر دی ماه سال گذشته حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به ایروان و مذاکره با سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان، مذاکرات اعضای هیات عالی همراه با همتایان و سپس رفت و آمد متقابل هیات های مختلف، برنامه ها و زمینه های فراوانی برای توسعه همکاری های دو کشور فراهم شده است.
ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد و اکنون حدود ۴۸۰ شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموخته دانشگاهی در آن مستقر هستند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/09/n82677618-71892656.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/09/n82677618-71892656-150x150.jpgنویسندهپوشش های صنعتی و کامپوزیتاخبار,پوشش های صنعتی و کامپوزیت,کامپوزیتدانش فنی تولید نانو کامپوزیت های پلیمری از اصفهان به ارمنستان منتقل می شود اخبار پوشش های صنعتی و کامپوزیت به نقل از 'خبرگزاری ایرنا' ، روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز سه شنبه اعلام کرد: تفاهم‌نامه انتقال دانش فنی تولید نانو کامپوزیت‌های پلیمری در حاشیه نشست 'اقتصاد و...اخبار صنایع رنگ و رزین