دعوت از فعالان حوزه‌ نانوپوشش در نشست‌های تخصصی “آیکان”

دعوت از فعالان حوزه‌ نانوپوشش در نشست‌های تخصصی "آیکان"

اخبار نانو پوشش ها به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه‌ پلتفرم نانو پوشش‌ها و برای این منظور فراخوانی برای حضور اساتید در این نشست اعلام کرده است.

مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی (Industrialization Center for Applied Nanotechnology) و با نام اختصاری (ICAN) در راستای توسعه‌ همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌ صاحب پلتفرم فناوری نانو پوشش‌ها با اساتید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه‌ پلتفرم نانوپوشش‌ها کرده‌ است.

این نشست‌ها در روزهای ۳ و ۴ مرداد ماه در محل مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری برگزار خواهند شد.

تمامی اساتید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور در صورت تمایل به همکاری در حوزه‌ نانوپوشش‌ها و توسعه‌ کاربردهای این فناوری در صنایع مختلف می‌توانند در یکی از نشست‌ها مشارکت داشته باشند.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست‌ها می‌توانند جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۵۵۵۷۷۶-۰۲۱ تماس بگیرند.

معرفی مرکز آیکان، خدمات و حمایت‌های آن، بررسی مدل‌ها و فرصت‌های همکاری اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها با شرکت‌های دانش‌بنیان، استفاده از نظرات و تجربیات اساتید دانشگاه‌های کشور در راستای بهبود فرآیندها و جهت‌دهی بهتر سیاست‌های مرکز از جمله محورهای بحث و تبادل نظر در این نشست است.

در یک سال گذشته در حوزه‌ خدمات ساخت و تولید در مقیاس نانو بالغ بر ۱۰۰ مورد به محققان و متقاضیان خدمات ارائه شده‌ است.

علاوه بر این در راستای همکاری‌های فناورانه و توسعه‌ محصولات و کاربردهای مبتنی بر نیاز صنعت ۱۳ طرح در ICAN در مراحل مختلف اجرا قرار دارد که ۴ طرح در حوزه‌ نانو کامپوزیت‌های پلیمری، ۳ طرح در حوزه پلاسمای سرد، ۳ طرح در حوزه‌ نانوالیاف، ۲ طرح در حوزه‌ نانو کویتاسیون و یک طرح در حوزه‌ نانوپوشش‌ها بوده‌است.

علاوه آن ۶ طرح دیگر در حوزه‌ نانوکامپوزیت‌های پلیمری در دست مطالعه و بررسی است.

فراهم‌کردن زمینه‌ نوآوری و ایده‌پردازی، حمایت از انجام پروژه‌ها و طرح‌های کاربردی در مرحله‌ ایده، کمک به توسعه‌ فناوری تا حد تولید نمونه‌ اولیه (پروتوتایپ)، حمایت از ارائه‌ خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان، اطلاع از نیازها و مشکلات صنعت و تبدیل آنها به پروژه‌های کاربردی از اهداف این مرکز است.

مخاطبان اصلی این مرکز محققان دانشگاهی و صنایع در حوزه‌ نانوفناوری است و این مرکز شرایط استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان دارای فناوری‌های زیرساختی با قابلیت تولید نیمه‌صنعتی را فراهم کرده و از طرح‌های کاربردی و دستاوردهای این طرح‌ها که توسط آنها در این مرکز انجام شود، حمایت می‌کند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2018/07/57685934.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2018/07/57685934-150x150.jpgنویسندهنانو پوشش هااخبار,خبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,فناوری نانو,نانو پوشش هادعوت از فعالان حوزه‌ نانوپوشش در نشست‌های تخصصی 'آیکان' اخبار نانو پوشش ها به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه‌ پلتفرم نانو پوشش‌ها و برای این منظور فراخوانی برای حضور اساتید در این نشست اعلام کرده است. مرکز صنعتی‌سازی نانو...اخبار صنایع رنگ و رزین