راهکارهای درمان کودکان بیش‌فعال

راهکارهای درمان کودکان بیش‌فعال

اخبار صنایع رنگ به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، یک روانشناس کودک در همدان با تأکید بر اینکه بیش‌فعالی یک ظرفیت برای ارتقاء، رشد و تعالی کودکان محسوب نمی‌شود، گفت: والدین برای درمان بیش‌فعالی ضمن دارودرمانی باید راهکارهای روانشناسی را در پیش گیرند.

مرضیه محبوبی ، با بیان اینکه والدین اغلب تحرک زیاد و پرجنب‌وجوشی فرزندان را با بیش‌فعالی اشتباه می‌گیرند، افزود: واژه بیش‌فعالی برای بسیاری از فرزندان به کار می‌رود در حالیکه این کودکان به بیش‌فعالی مبتلا نیستند.

وی ادامه داد: متأسفانه کوچک شدن فضاهای زندگی و محدود کردن کودکان به علت وجود وسایل منزل و کاهش آزادی عمل آنها، این کودکان را منفعل کرده و اغلب برچسب بیش‌فعالی به آنها زده می‌شود.


بیشتر بدانید:انواع روش‌های رنگ آمیزی سطوح


محبوبی به تعریف کودکان بیش‌فعال پرداخت و گفت: این کودکان ریسک خطر بسیار بالایی دارند در صورتی‌که به خطرناک بودن برخی کارها واقف هستند و باز هم با جدیت به آن کار مبادرت می‌کنند.

وی یادآور شد: این کودکان برای بازی‌های کامپیوتری رغبت بیشتری داشته و توجه و تمرکز کافی نداشته و توجه شنیداری و حافظه دیداری بسیار ضعیفی دارند.

محبوبی با بیان اینکه کودکان بیش‌فعال اغلب وضعیت تحصیلی مناسبی ندارند و تمایل به تجربه خطرناک‌ترین کارها را دارند،  تأکید کرد: والدین باید به اندازه کافی برای این کودکانشان وقت بگذارند، با آنها بازی کنند و برای تخلیه انرژی آنها به طبیعت و پارک ببرند.

وی آب‌بازی، گِل‌بازی و رنگبازی را عامل موثری بر حل معضل بیش‌فعالی دانست و گفت: این کودکان عموما افرادی پرخاشگر هستند که با انجام این بازی‌ها آرامش لازم برای آنها کسب می‌شود.

محبوبی ادامه داد: والدین و مربیان مهد باید برای افزایش تمرکز آنها بازی‌های فکری و جذابی درنظر بگیرند همچون چیدمان رنگ‌های مختلف در کنار یکدیگر و یا سایر بازی‌های فکری و جذابی که موجب افزایش توجه و تمرکز آنها شود.

وی قصه‌گویی را عامل مهمی برای رفع مشکل بیش‌فعالی عنوان و اظهار کرد: والدین باید قصه‌گویی را با قصه‌های ساده و راحت آغاز کنند و پس از چندین بار تعریف قصه موردنظر از کودک بخواهند قصه را برای مادر و یا پدر تعریف کند.

این روانشناس با اشاره به اینکه این کار باعث افزایش تمرکز فرزند شده و در درمان بیش‌فعالی موثر است، گ فت: والدین پس از مشاهده علائم بیش‌فعالی در کودکان خود بلافاصله به پزشک مراجعه کرده و ضمن دارودرمانی راهکارهای روانشناسی را نیز مدنظر قرار دهند.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/08/1457373461057_635042947471155704-th3.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/08/1457373461057_635042947471155704-th3-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع رنگخبرگزاری رنگ و رزین,رنگ انرژی پاک,رنگ انرژی محیطیراهکارهای درمان کودکان بیش‌فعال اخبار صنایع رنگ به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، یک روانشناس کودک در همدان با تأکید بر اینکه بیش‌فعالی یک ظرفیت برای ارتقاء، رشد و تعالی کودکان محسوب نمی‌شود، گفت: والدین برای درمان بیش‌فعالی ضمن دارودرمانی باید راهکارهای روانشناسی را در پیش گیرند. مرضیه محبوبی ، با...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star