این رنگ خورشیدی خانه‌تان را تبدیل به یک منبع انرژی پاک می‌کند رنگ خورشیدی  منبع انرژی پاک

 

اخبار صنایع رنگ به نقل از آنا:

به لطف تعداد فزاینده تکنولوژی‌های نوین و پیشرفته، تامین انرژی خانه‌ها با استفاده از انرژی پاک راحت‌تر و آسان‌تر شده است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ScienceAlert، بعضی از برنامه‌های دولتی به صاحبان خانه در تامین هزینه‌های مالی در راستای تجهیز کردن خانه‌هایشان با پنل‌های خورشیدی مولد انرژی کمک کرده است. همچنین کمپانی تسلای ایلان ماسک نیز کاشی‌های سقفی دو کاره‌ای را توسعه داده است که به عنوان پنل‎های خورشیدی هم کار می‌کنند و همچنین به مولد انرژی خورشیدی کمک می‌کند. حالا یک فناوری نوین از استرالیا آماده است تا به انرژی پاک جذابیت بیشتری بدهد.

تیمی از محققان از موسسه تکنولوژی سلطنتی ملبورن رنگی را تولیده کرده‌اند که قادر به تولید انرژی پاک است.


بیشتر بدانید:   رزین اپوکسی چیست؟

بیشتر بدانید:     رزین پلی استر چیست؟

بیشتر بدانید:     رزین چیست؟

بیشتر بدانید:     رزین سیلیکونی چیست؟


 

این رنگ ترکیبی از اکسید تیتانیوم، که همین حالا هم در بسیاری از رنگ‌ها استفاده می‌شود، با ماده جدیدی به نام «مالیبدنم سولفید» است. این ماده مانند ژل سیلیکا عمل می‌کند که در بسته‌بندی بسیاری از محصولات مصرفی استفاده می‌شود تا با جذب رطوبت از آسیب رسیدن به محصول جلوگیری می‌کند.

براساس گزارشی از موسسه تکنولوژی سلطنتی ملبورن، این ماده انرژی خورشیدی را نیز مانند رطوبت از هوای اطراف جذب می‌کند. سپس مولکول آب را می‌شکند و به هیدروژن و اکسیژن تبدیل می‌کند؛ هیدروژن را برای استفاده در سوخت سلولی یا قدرت‌رسانی به یک وسیله نگه‌ می‌دارد.

توربن دینک، سرپرست این مطالعه، می‌گوید: «ترکیب ساده اضافه شده به این ماده می‌تواند یک دیوار آجری را تبدیل به ملک تولید سوخت و برداشت انرژی کند».

باوجود این که انتظار نمی‌رود این رنگ تا پنج سال آینده روانه بازار شود، دینک براین باور است که محصول نهایی با قیمتی مقرون به‌صرفه تولید خواهد شد.

وی همچنین مدعی است که این رنگ در انواع شرایط آب و هوایی، از محیط‌های مرطوب گرفته تا داغ و خشک و حتی آنهایی که در نزیدکی آب قرار دارند، موثر خواهد بود. درواقع این رنگ در هر محیطی که دارای بخار آب در هوا باشد، حتی مناطق دور از آب، توانایی تولید انرژی را دارد.

از این رنگ می‌توان برای پوشاندن مناطقی استفاده کرد که به اندازه کافی نور خورشید دریافت نمی‌کند تا جایگزین مناسبی برای پنل‌های خورشیدی باشد و قابلیت تولید انرژی پاک هر خانه‌‌ای را به حداکثر برساند.

هر سطحی که قابل رنگ کردن باشد (حصار و سایه‌بان) می‌تواند تبدیل به یک ساختار مولد انرژی پاک شود.

وقتی که این محصول به مرحله مصرف برسد، به لیست در حال رشد تکنولوژی‌های می‌پیوندد که انسان را از سوخت فسیلی دور می‌کند و به سمت منابع انرژی پاک و تجدیدپذیر هدایت می‌کند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/636332929087294885.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/636332929087294885-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رنگاحیاگر,اخبار,نانو پوشش ها,نوآوریاین رنگ خورشیدی خانه‌تان را تبدیل به یک منبع انرژی پاک می‌کند   اخبار صنایع رنگ به نقل از آنا: به لطف تعداد فزاینده تکنولوژی‌های نوین و پیشرفته، تامین انرژی خانه‌ها با استفاده از انرژی پاک راحت‌تر و آسان‌تر شده است. به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ScienceAlert، بعضی...اخبار صنایع رنگ و رزین