روبات حفار ساخته شد

روبات حفار ساخته شد

اخبار صنعت رزین به نقل از ایرنا:

 محققان دانشگاه کارلوس ۳ مادرید واقع در اسپانیا، با الهام از ساختار بدن کرم خاکی، یک روباتحفار هوشمند موسوم به BADGERR ساختند که قادر است به‌طور خودکار تونل‌های موردنیاز برای کابل‌کشی را حفر کند.

 به گزارش روز پنجشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، در قسمت جلوی این روبات، مته حفاری قرار دارد که به فناوری مافوق صوت مجهز شده تا در حین حرکت، هرچیزی را که سر راه آن قرار می‌گیرد شناسایی کند. سپس اجزای مختلف این روبات که با استفاده از بست‌های انعطاف پذیری شبیه به مفصل، به مته حفاری چفت می‌شوند، با بهره‌گیری از مکانیزم‌هایی که به دیواره‌های تونل متصل می‌شوند به جلو حرکت می‌کنند.

بیشتربدانید:  رزین اپوکسی چیست؟

                                               بیشتربدانید: رزین پلی استر چیست؟
                                               بیشتربدانید: رزین چیست؟

در قسمت انتهای این روبات یک چاپگر سه‌بعدی نصب می‌شود که یک لایه رزین روی دیواره‌های تونل می‌ریزد تا آن‌ها را تقویت کرده و عملا تونل را به یک لوله تبدیل کند.
کابل‌های ارتباطی نیز از قسمت پشت روبات به یک واحد کنترل در سطح زمین متصل هستند و کاربران می‌توانند فرآیند حفاری را مشاهده کرده یا در صورت لزوم، روبات را به‌صورت دستی کنترل کنند. علاوه بر این یک ابزار لوله مانند، خاک حاصل از حفاری را به بیرون تونل منتقل می‌کند.
این روبات همچنین به یک واحد اندازه‌گیری شامل ترکیبی از یک شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و ابزار سنجش میدان مغناطیسی مجهز است تا موقعیت نسبی آن را در عمق زمین مشخص کند. بدین ترتیب امکان حرکت در مسیر از پیش تعیین شده برای روبات فراهم می‌شود.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/82574077-71695757.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/82574077-71695757-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رزینخبرگزاری رنگ و رزینروبات حفار ساخته شد اخبار صنعت رزین به نقل از ایرنا:  محققان دانشگاه کارلوس ۳ مادرید واقع در اسپانیا، با الهام از ساختار بدن کرم خاکی، یک روباتحفار هوشمند موسوم به BADGERR ساختند که قادر است به‌طور خودکار تونل‌های موردنیاز برای کابل‌کشی را حفر کند.  به گزارش روز پنجشنبه گروه اخبار علمی...اخبار صنایع رنگ و رزین