ساخت الیاف ضدگلوله با چسب ساده

ساخت الیاف ضدگلوله با چسب ساده

اخبار صنایع رزین به نقل از ایسنا:

گروهی از سربازان در حال آموزش در نیروی هوایی ایالات متحده با استفاده از رزین موفق به ساخت جلیقه ضد گلوله نرم و انعطاف‌پذیر شدند.

 اگرچه از زمان تولید اولین نسل از جلیقه‌های ضد گلوله کامپوزیتی چند دهه می‌گذرد، اما قابل توجه‌ترین ضعف جلیقه‌های کامپوزیتی در کنار استحکام بالا، جنس سخت و شکننده آنها است که نه تنها  احساس راحتی کاربر را سلب کرده بلکه در برابر ضربات متوالی در یک نقطه ضعیف عمل می‌کند.


بیشتر بدانید : رزین اپوکسی چیست؟


 

جلیقه جدید عملکردی مشابه با خمیر سیلیکون بازی کودکان دارد. خمیر سیلیکون بسیار نرم و فرم‌پذیر است، اما در برابر ضربات سنگین تغییر شکل می‌دهد و انرژی جنبشی را جذب می‌کند.

جلیقه ضد گلوله ترکیبی از سه ماده پایه است که نه تنها در برابر گلوله‌های متنوع مقاومت می‌کند، بلکه با بزرگ شدن کالیبر گلوله اثر سختی جلیقه نیز مضاعف می‌شود.

مهمترین مزیت جلیقه ساخته شده از رزین مایع، انعطاف‌پذیری بسیار بالا، حداکثر مقاومت در برابر نفوذ، سبکی و در نهایت قیمت تمام شده مناسب و اقتصادی است.

منبع

 

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/08/57493198.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/08/57493198-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رزینپوشش های صنعتی و کامپوزیت,خبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رزین آپوکسی,رنگ,رنگ آبی,نانو پوشش هاساخت الیاف ضدگلوله با چسب ساده اخبار صنایع رزین به نقل از ایسنا: گروهی از سربازان در حال آموزش در نیروی هوایی ایالات متحده با استفاده از رزین موفق به ساخت جلیقه ضد گلوله نرم و انعطاف‌پذیر شدند.  اگرچه از زمان تولید اولین نسل از جلیقه‌های ضد گلوله کامپوزیتی چند دهه می‌گذرد،...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star