۹۵/۱۰/۲۰

از سیاهکاری (دیروز) تا پوششهای کامپوزیتی مشکی (امروز)

ایجاد پوششهای مشکی که توسط مواد شیمیایی بر روی فلزات ایجاد می شود از دیرباز مورد توجه صنایع مختلفی مانند: نفت و گاز،قطعات خودرو، پیچ و مهره،ابزار، یراق آلات ، صنایع لوکس و تزئینی قرار داشته و برای برخی، همچون صنایع نظامی و تسلیحاتی نقشی مهم و کلیدی ایفا می کند.

لازم به ذکر است که این پوششها معمولاً از انواع پوششهای تبدیلی بوده و یا با روشهای اکسیداسیون سطح ایجاد می گردند و از هیچگونه موادی که پایه رزین و یا رنگدانه دارند استفاده نمی شود، بلکه گاهی پوششهای Black Oxide می توانند نوعی پوشش پایه برای انواع این رنگها باشند.

قبل از هر چیز لازم می دانم شرحی از این فرآیند در اختیار شما قرار دهم:

جهت آسان تر شدن این مطلب فلزات را به دو دسته کلی فلزات آهنی و غیر آهنی تقسیم نموده و شرح عملیات بر روی هر گروه را در زمان گذشته و حال برایتان بازگو خواهم کرد.

 

منبع: ایران نیوز 

rang247پوشش های صنعتی و کامپوزیتمقالاتخبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رنگ۹۵/۱۰/۲۰ از سیاهکاری (دیروز) تا پوششهای کامپوزیتی مشکی (امروز) ایجاد پوششهای مشکی که توسط مواد شیمیایی بر روی فلزات ایجاد می شود از دیرباز مورد توجه صنایع مختلفی مانند: نفت و گاز،قطعات خودرو، پیچ و مهره،ابزار، یراق آلات ، صنایع لوکس و تزئینی قرار داشته و برای برخی، همچون صنایع نظامی...اخبار صنایع رنگ و رزین