مقام مسئول: امسال بیش از ۲۳ میلیارد دلار محصولات شیمیایی و سلولزی صادر می شود

مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از هدفگذاری برای افزایش ۲۳ میلیارد دلاری صادرات انواع محصولات گروه صنایع شیمیایی و سلولزی خبر داد.

 صادرات 23 میلیارد دلار محصولات شیمیایی و سلولزی
اخبار رزین به نقل از ایرنا:

وزارت صنعت، معدن و تجارت، «پروین نباتی» افزود: اکنون ۱۹هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی صنایع شیمیایی و سلولزی در کشور فعالیت دارند که برای راه اندازی آنها بیش از ۶۸۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و زمینه اشتغال ۴۴۸ هزار نفر را فراهم کرده است.
وی سهم صنایع شیمیایی و سلولزی از کل صنعت را ۲۳ درصد و سهم این واحدها از نظر میزان سرمایه گذاری و اشتغال را به ترتیب ۳۱ و ۱۸ درصد از کل صنعت کشور عنوان کرد.
نباتی ادامه داد: فقط در بخش ام دی اف (MDF)، تولید کشور در یک سال گذشته بیش از ۴۸ درصد افزایش یافته و سیاست های حمایتی از صادرات این محصول نیز در دستور کار وزارت صنعت قرار گرفته است.
وی از کاهش میزان تخفیفات تعرفه ترجیحی واردات ام دی اف از کشور ترکیه از ۳۰ درصد به پنج درصد به عنوان یکی از برنامه های حوزه تحت مسئولیت خود خبر داد و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ بیش از ۳۹ میلیون تن انواع کالاهای شیمیایی و سلولزی به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دلار از کشور صادر شده که از نظر مقدار نسبت به سال ۱۳۹۴ نزدیک به ۳۴٫۵ درصد افزایش داشته است.
این مقام مسئول یادآوری کرد: ۴۲ درصد صادرات غیرنفتی کشور با احتساب پتروشیمی در سال گذشته سهم صنایع شیمیایی و سلولزی بوده و در تلاشیم امسال سهم این صنایع را در تولید و صادرات بیش از پیش افزایش دهیم.


بیشتر بدانید :  رزین پلی استر چیست؟

بیشتر بدانید :  رنگ صنعتی چیست

بیشتر بدانید :  رزین پلی استر چیست؟


 تدوین برنامه راهبردی صنایع سلولزی
وی از تهیه و تدوین برنامه راهبردی صنایع سلولزی ( چوب و کاغذ) با مشارکت انجمن ها و تشکل های صنعتی به عنوان یکی از برنامه های مهم اجرا شده توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت در سال گذشته یاد کرد.
مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: از جمله اقدام های دیگر این بخش می توان به همکاری موثر در ساماندهی واردات تایر اشاره کرد که سازو کاری موثر و کارآمد در واردات است.
به گفته وی، با تقویت الزام های کنترل کیفیت و برقراری انظباط در واردات، واردات تایر و تیوب خودرویی در حد نیاز کشور صورت گرفت و تولید انواع تایر و تیوب خودرویی نیز ۱۶٫۵ درصد افزایش یافت.
نباتی خاطرنشان کرد: اکنون ظرفیت تولید انواع تایر و تیوب بیش از ۴۰۰ هزار تن است، سهم تولید در تامین نیاز کشور افزایش یافته و در بسیاری از انواع تایر و تیوب بویژه تایرهای سبک، تولیدات داخلی کل نیاز کشور را تامین می کند.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به آمار تولید محصولات شیمیایی و سلولزی اشاره و تصریح کرد: پارسال میزان تولید کاغذ، نئوپان، تخته فیبر و ام دی اف، دوده، محصولات پتروشیمی، انواع روغن موتور و سموم دفع آفات نباتی در مقایسه با سال پیش از آن افزایش داشته است.
به گفته وی، پارسال تولید کاغذ ۶٫۸ درصد، نئوپان ۱۱٫۷ درصد، تخته فیبر و ام دی اف ۴۸٫۷ درصد، سموم دفع آفات نباتی ۱۷٫۳ درصد، روغن موتور و صنعتی ۴٫۴ درصد، دوده ۲۹٫۵ درصد و محصولات پتروشیمی ۹ درصد رشد داشته است.
این کارشناس صنایع شیمیایی و سلولزی از تحقق برنامه های صادراتی محصولات شیمیایی و سلولزی در سال گذشته و تداوم برنامه ریزی برای افزایش صادرات در سال جاری خبر داد و گفت: پارسال ۹۰ درصد برنامه ریزی های انجام شده در بخش صادرات محصولات پتروشیمی و ۱۰۳ درصد برنامه صادرات محصولات پلاستیکی، رنگ، رزین و چسب محقق شده و در سایر محصولات نیز بر اساس برنامه صادراتی موفقیت های چشمگیری در حوزه صادرات ثبت شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع بر اساس پایش های انجام شده بیش از ۸۸ درصد برنامه صادراتی صنایع شیمیایی و سلولزی در سال ۱۳۹۵ با همراهی تولیدکنندگان و صادر کنندگان و تلاش و برنامه ریزی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تحقق یافته است.
نباتی تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، مقرر شده در سال ۱۳۹۶ بیش از ۲۳میلیون دلار انواع محصولات شیمیایی و سلولزی از کشور صادر شود.
وی ادامه داد: بر پایه هدفگذاری ها امسال تلاش خواهیم کرد با مشارکت فعالان صنعتی و تولیدکنندگان فعال این بخش بیش از ۱۸ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی، ۱٫۲ میلیارد دلار مصنوعات پلاستیکی، ۳۰۰ میلیون دلار روغن موتور، صنعتی و پارافین، ۳۰۰ میلیون دلار رنگ، رزین و چسب و ۲٫۵ میلیارد دلار انواع مختلف محصولات شیمیایی به بازارهای هدف در سراسر جهان صادر کنیم.
به گزارش ایرنا، صادرات غیرنفتی ایران در فروردین ماه امسال ۲ میلیارد و ۷۲۳ میلیون دلار بود. در این مدت هشت میلیون و ۶۲ هزار تن انواع کالا صادر شد.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/82576484-71700839.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/82576484-71700839-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رزینخبرگزاری رنگ و رزین,صادرات,محصولات شیمیایی و سلولوزیمقام مسئول: امسال بیش از ۲۳ میلیارد دلار محصولات شیمیایی و سلولزی صادر می شود مدیرکل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از هدفگذاری برای افزایش ۲۳ میلیارد دلاری صادرات انواع محصولات گروه صنایع شیمیایی و سلولزی خبر داد.   اخبار رزین به نقل از ایرنا: وزارت صنعت، معدن و...اخبار صنایع رنگ و رزین