طرح نانو رنگ‌های تصفیه کننده هوا در ارس رونمایی شد

طرح نانو رنگ‌های تصفیه کننده هوا در ارس رونمایی شد

اخبار صنایع رنگ به نقل از “خبرگزاری مهر” ،  آیدین نصرتی در آیین رونمایی از اختراع خود با بیان اینکه واردات بی رویه کالاهای خارجی مانع از رونق تولیدات ایرانی است، گفت:

عدم وابستگی به محصولات مشابه خارجی، کاهش واردات و افزایش صادرات از اهداف مهم این اختراع است.

وی اظهار کرد:

مواد مشابهی که از چین، هند و آلمان وارد کشور می شود، علاوه بر هزینه بالا با شرایط جوی ایران نیز سازگار نیست، اما اختراع من علاوه بر کاهش هزینه ها متناسب با شرایط اقلیمی کشور، تولید می شود.

نصرتی افزود:

این محصول می تواند بعد از آسیب ظرف مدت ۲۴ ساعت خود را ترمیم کند و با جذب ذرات جیوه و سرب، آلودگی هوا را تا حد زیادی کاهش دهد.

وی ادامه داد:

محصول اختراعی به آلمان ارسال شده است تا با طی مراحل آزمایش، استانداردهای جهانی را نیز دریافت کند و منطقه آزاد ارس را به قطب صادرات این محصول نانو تبدیل کنیم.

نصرتی، وجود مواد اولیه لازم برای تولید این محصول در داخل کشور را یک مزیت عنوان کرد و گفت:

به دلیل وجود معادن سیلیس در کشور به راحتی می توانیم مواد اولیه محصول اختراعی نانو را تهیه و به عنوان یک تولید ایرانی به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه کنیم.

وی ادامه داد:

در تولید این محصول به هیچ وجه از مواد اولیه خارجی استفاده نمی شود و یک محصول کامل ایرانی به حساب می آید.

وی با انتقاد از ورود محصولات مشابه خارجی با قیمت بالاتر و کیفیت پایین تر از طریق گمرکات کشورمان، ابراز امیدواری کرد با حمایت از محصولات باکیفیت ایرانی و اختراعات جوانان کشور که قابلیت رقابت با نمونه های جهانی را دارند، به طور واقعی از تولید ایرانی حمایت شود.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2018/04/2328605.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2018/04/2328605-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع رنگاخبار,اخبار رنگ,خبرگزاری رنگ و رزین,فناوری نانو,نانو رنگطرح نانو رنگ‌های تصفیه کننده هوا در ارس رونمایی شد اخبار صنایع رنگ به نقل از 'خبرگزاری مهر' ،  آیدین نصرتی در آیین رونمایی از اختراع خود با بیان اینکه واردات بی رویه کالاهای خارجی مانع از رونق تولیدات ایرانی است، گفت: عدم وابستگی به محصولات مشابه خارجی، کاهش واردات و...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star