۹۶/۰۱/۱۴

عرضه پوششی که اثر انگشت را از روی سطوح محو می‌کند

شرکت ان‌بی‌دی نانوتکنولوژیز اخیراً نانو پوششی به بازار عرضه کرده که می‌تواند اثر انگشت را از روی سطوح پنهان کند. این نانوپوشش برای حفظ زیبایی محصولات بسیار مفید خواهد بود.

 

صنایع رنگ و رزین
ان‌بی‌دی نانوتکنولوژیز در حوزه سطوح ترشونده فعالیت دارد. این شرکت اعلام کرد که پوشش جدید تولید کرده که می‌تواند اثر انگشت را روی شیشه و فلز پنهان نگه دارد. بسیاری از شرکت‌های فعال حوزه تولید محصولات خانگی، نمایشگر، وسایل آشپزخانه، حمام و خودروسازی به دنبال پوشش‌هایی هستند که اثر انگشت روی آن نماند. در واقع این فناوری برای پاسخ به نیاز این دسته از مشتریان ساخته شده است.
ترشوندگی به درجه‌ای از برهمکنش سیال گفته می‌شود که در آن تعامل میان آب، روغن، مواد شیمیایی و آلودگی‌های روی سطح فلز، پلاستیک، شیشه و رنگ قابل کنترل باشد. شرکت‌ها به دنبال کاهش یا افزایش ترشوندگی برای رسیدن به هدف خود هستند که برای این کار معمولاً افزودنی‌هایی به سیستم اضافه می‌شود. با تغییر دقیق ترشوندگی، ان‌بی‌دی‌نانو می‌تواند ویژگی‌ها و ارزش پوشش را افزایش دهد.
میگوئیل گالوز، مدیرعامل شرکت ان‌بی‌دی‌نانو، می‌گوید: «بهترین راهکار برای مقابله با اثر انگشت روی سطح، استفاده از پوشش است؛ چرا که با استفاده از آن می‌توان ویژگی‌های سطح را تغییر داد و کاربر قادر به تمیز کردن سطح به سادگی خواهد شد. این فناوری یک راهبرد کاملاً متفاوت است که مانع از دیده شدن اثر انگشت روی سطح شیشه و فلز می‌شود.»
این پوششی که در آن خواص آبگریزی و روغن‌گریزی با هم ترکیب شده و در نهایت محصولی ایجاد کرده که با پوشش‌های موجود در بازار قابل تمایز است. نتیجه این پوشش آن است که روغن موجود در اثر انگشت روی سطح پخش می‌شود؛ در نتیجه نور از آن عبور کرده و غیر قابل تشخیص خواهد بود. این راهبرد منحصر به فرد به دلیل عامل‌دار کردن ساختار مولکولی هسته پوشش امکان پذیر شده است.

 

 

منبع: ایران نیوز

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/04/0613.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/04/0613-150x150.jpgrang247پوشش های صنعتی و کامپوزیتخبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رنگ۹۶/۰۱/۱۴ عرضه پوششی که اثر انگشت را از روی سطوح محو می‌کند شرکت ان‌بی‌دی نانوتکنولوژیز اخیراً نانو پوششی به بازار عرضه کرده که می‌تواند اثر انگشت را از روی سطوح پنهان کند. این نانوپوشش برای حفظ زیبایی محصولات بسیار مفید خواهد بود.   ان‌بی‌دی نانوتکنولوژیز در حوزه سطوح ترشونده فعالیت دارد. این شرکت...اخبار صنایع رنگ و رزین