۹۶/۰۲/۱۲

مات ترین رنگ مشکی دنیا!

 صنایع رنگ و رزین

اخبار و مقالات صنایع رنگ و رزین محققان ماده ای ساخته اند که ۹۹.۹۸ درصد از نور ماورای بنفش، مادون قرمز و مرئی را جذب خود می کند و این یعنی سیاه ترین ماده دنیا، جالب اینکه این ماده در قالب اسپری ارایه شده است.

—————————————————————–

پوشش پودری چیست؟

—————————————————————

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از لایو ساینس، در نگاه اول اینگونه به نظر می رسد که با یک کرمچاله کارتونی دو بعدی روبرو هستیم اما واقعیت این است که Vantablack یک دستاورد مهم علمی محسوب می شود که از دید دانشمندان سیاه ترین ماده حال حاضر در دنیاست.

————————————————————

رنگ چیست؟

———————————————————–

ساخت این ماده نخستین بار در سال ۲۰۱۴ کلید زده شد و با توجه به اینکه ۹۹.۹۶ درصد از نور ماورای بنفش، نور مرئی و مادون قرمز را جذب خود می کند به عنوان سیاه ترین ماده ساخته شده در دنیا محسوب می شود.

در واقع این ماده یک رنگ یا رنگدانه نیست بلکه پوشش ویژه ای است که با هدف به حداقل رساندن میزان انعکاس نور ساخته شده است. این ادعایی است که از سوی Surrey NanoSystems به عنوان شرکت سازنده این ماده مطرح شده و به نظر می رسد فاصله چندانی با واقعیت نداشته باشد.

از زمانی که پروژه ساخت این ماده آغاز شده، محققان تلاش کرده اند که بر سیاهی آن بیفزایند و حالا آنها نسخه به روزشده تری از آن را تولید کرده اند که هیچ دستگاه طیف سنجی در جهان قادر به اندازه گیری شدت سیاهی آن نیست.

به تازگی نیز کلاس پیشرفته تری از این ماده موسوم به Vantablack S-VIS در قالب اسپری ارایه شده که ۹۹.۸ درصد از نور ماورای بنفش، مادون قرمز و مرئی را جذب خود می کند.

منبع: ایران نیوز

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/05/photo_2017-04-27_16-52-03.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/05/photo_2017-04-27_16-52-03-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رنگپوشش,خبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رنگ۹۶/۰۲/۱۲ مات ترین رنگ مشکی دنیا! اخبار و مقالات صنایع رنگ و رزین محققان ماده ای ساخته اند که ۹۹.۹۸ درصد از نور ماورای بنفش، مادون قرمز و مرئی را جذب خود می کند و این یعنی سیاه ترین ماده دنیا، جالب اینکه این ماده در قالب اسپری ارایه شده است. ----------------------------------------------------------------- پوشش پودری...اخبار صنایع رنگ و رزین