۹۶/۰۲/۱۳

مجسمه سلفی‌ خود را سه‌بعدی بسازید

صنایع رنگ و رزین

صنایع رنگ و رزین

ساخت مجسمه سلفی سه‌بعدی به صورت رنگی یکی از خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه چاپ سه‌بعدی است.

———————————————————————

رزین سیلیکونی چیست؟

———————————————————————-

به گزارش ایسنا، در طی سال‌های گذشته با پیشرفت فناوری لزوم استفاده از نمونه‌های چاپ سه‌بعدی در صنایع و علوم مختلف تولیدکنندگان را بر آن داشته تا چاپگرهای سه بعدی مطابق نیاز و علم روز تولید کنند. اما نبود اسکنری سه‌بعدی با فناوری بالا یکی از مشکلات این عرصه بود.

——————————————————————–

رزین پلی استر چیست؟

——————————————————————

به منظور رفع این نیاز اسکنرها از خارج از کشور وارد می‌شد، اما در حال حاضر گروهی از جوانان ایرانی موفق به ساخت اسکنر متحرک شدند. این گروه فعالیت خود را به صورت استارت آپ آغاز کردند و در حال حاضر علاوه بر تولید اسکنر متحرک کار خدمات در زمینه ساخت مجسمه‌های سلفی سه بعدی را نیز ارائه می‌دهند.

روش کار به این صورت است که این اسکنر متحرک با سرعت فراوان و چرخش ۳۶۰ درجه از افراد عکسبرداری می‌کند. پس از آن فایل سه‌بعدی تمام رنگی ویرایش و آماده‌سازی شده و وارد دستگاه پرینتر سه‌بعدی پودری می‌شود. دستگاه نیز مجسمه رنگی و کاملا مشابه فایل را تحویل می‌دهد. جنس مجسمه‌ها از سند استون بوده که کامپوزیتی از گچ و رزین است. البته مجسمه‌های تولید شده ارتفاع ۱۰ تا ۳۵ سانتی‌متری داشته و هزینه خرید آنها نیز بین ۶۵۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان متفاوت است.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، نمایشگاه چاپ سه‌بعدی و مسابقه بهترین چاپگرهای سه‌بعدی ایرانی با رقابت بیش از ۱۶ شرکت فناور ایرانی فعال در صنعت چاپ سه‌بعدی و حضور بیش از ۳۰ شرکت داخلی و خارجی فعال این حوزه از ۱۱ اردیبهشت در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز به کار کرده است و تا ۱۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

منبع: ایسنا

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/05/57478402.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/05/57478402-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رزینخبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رنگ۹۶/۰۲/۱۳ مجسمه سلفی‌ خود را سه‌بعدی بسازید صنایع رنگ و رزین ساخت مجسمه سلفی سه‌بعدی به صورت رنگی یکی از خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه چاپ سه‌بعدی است. --------------------------------------------------------------------- رزین سیلیکونی چیست؟ ---------------------------------------------------------------------- به گزارش ایسنا، در طی سال‌های گذشته با پیشرفت فناوری لزوم استفاده از نمونه‌های چاپ سه‌بعدی در صنایع و...اخبار صنایع رنگ و رزین