رئیس واحد تاکستان خبر داد:
مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در تصفیه بزرگترین پساب صنعت رزین کشورمشارکت دانشگاه آزاد در تصفیه پساب صنعت رزین

اخبار صنعت رزین به نقل از آنا:

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان از انعقاد قراردادی با بزرگترین شرکت تولیدکننده رزین کشور خبر داد.

دکتر عباس جهان بخشی در حاشیه مراسم انعقاد این قرارداد به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: با انعقاد این قرارداد اجرای ز شرکت رزیتان تهران به شیوه نوینی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به مقوله مدیریت منابع آب در اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان در قراردادی، طراحی فرآیند فیزیکی و شیمیایی تصفیه پساب شرکت رزیتان با ظرفیت ۳۵ مترمکعب در ساعت را بررسی و مورد تحقیق قرار داده و در صورت حصول نتیجه با عقد قراردادی دیگر مجری آن نیز خواهد بود.

به گفته وی، به دلیل اینکه آب مهمترین عامل توسعه پایدار بوده اهمیت این قبیل پروژه های مشترک دانشگاه با صنعت دوچندان است.

جهان بخشی اضافه کرد: در این طرح با استفاده از روش هایی نوین تصفیه پساب انجام می شود و دانش فنی و مهندسی آن توسط حوزه معاونت پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان و مهندسی تفصیلی و ایمنی آن توسط شرکت رزیتان انجام می شود.


بیشتر بدانید:  رزین سیلیکونی چیست؟

بیشتر بدانید:  رنگ پودری چیست؟


وی افزود: تکنولوژی و دانش فنی تصفیه این نوع از پساب ها بسیار خاص و پیچیده است، رزین‌ها ترکیبات آلی هستند که سبب ایجاد آلودگی زیادی در پساب می شوند، بنابراین کارخانجات تولیدکننده رزین یکی از منابع عمده و متمرکز ورود پساب به محیط زیست به شمار می روند، ورود پساب با آلاینده های رزینی به منابع آب‌های طبیعی باعث آلودگی آنها شده و این منابع را غیرقابل استفاده می‌کند. در مجموع این دسته از پساب‌ها در صورت عدم تصفیه مناسب خسارت زیادی را به اکوسیستم های طبیعی محیط وارد می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان با بیان اینکه این دومین قرارداد برون دانشگاهی و فروش دانش توسط این دانشگاه در سال جاری است، بیان کرد: رسالت این دانشگاه ایجاد ارتباط هدفمند با بخش صنعت بوده و این امر موجب ارتقای افزایش سطح اعتماد صاحبان صنایع به این واحد دانشگاهی به پشتوانه قابلیت های بالای علمی و پژوهشی موجود شده است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان امروز دوران آموزش محور را پشت سر گذاشته است، یادآور شد: اکنون این دانشگاه در راستای فن آوری محوری و تبدیل دانش به ثروت حرکت می‌کند و حمایت از شرکت های دانش بنیان و تسهیل فرآیند تبدیل ایده به محصول سیاست اصلی این واحد دانشگاهی است. در همین راستا با راه اندازی خطوط تولید متعدد و تجاری سازی آزمایشگاه ها، کارگاه ها و مزارع، واحد تاکستان در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان و حرکت به سمت دانشگاه نسل چهارم که هدف آن کارآفرینی بوده گام های بزرگی را برداشته است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/636336350378642919.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/06/636336350378642919-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رزینخبرگزاری رنگ و رزینرئیس واحد تاکستان خبر داد: مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در تصفیه بزرگترین پساب صنعت رزین کشور اخبار صنعت رزین به نقل از آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان از انعقاد قراردادی با بزرگترین شرکت تولیدکننده رزین کشور خبر داد. دکتر عباس جهان بخشی در حاشیه مراسم انعقاد این قرارداد به خبرنگار خبرگزاری آنا...اخبار صنایع رنگ و رزین