۹۵/۱۰/۲۸

مصاحبه با آقای ضیغمی از شرکت پوشش استاتیک

لطفاً سابقه‌ای از شرکت پوشش استاتیک بفرمایید.

ما سابقه‌ای طولانی در صنعت رنگ پودری و تجهیزات پاشش و خطوط رنگ صنعتی از سال ۷۹ داشتیم و تا سال ۸۶ با شرکت پوشش فلزات فعالیت می‌کردیم. از سال ۸۶ با اسم پوشش استاتیک فعالیت خودمان را به‌صورت مجزا آغاز کردیم و روی دستگاه DJS کره‌ای وIRIS  ادامه دادیم. طی این مدت در تمام صنایع لوازم خانگی و پروفیل آلومینیوم و صنایع آلومینیوم و صنایع کابل و برق و صنایع خودرو کار کرده‌ایم.

ü      در صنایع آلومینیوم، آیا کوره هم می‌سازید؟

خط کامل رنگ از ۰ تا ۱۰۰ را داریم. در زمینه خود کوره و سیستم بازیافت و پاشش و رباتیک و … کار کرده‌ایم.

ü      به‌طور تقریبی، تعداد مشتریان شما به‌ چه صورت است؟ (تهران و شهرستان)

حدوداً ما با ۱۰۰۰ شرکت در داخل کشور در ارتباطیم. همچنین به دوبی، ترکیه، عراق و حدود ۴۰ دستگاه به افغانستان، و همچنین به آذربایجان صادرات داشتیم.

به ارتش ارمنستان کوره فروختیم. به آفریقا دستگاه پاشش صادر کردیم و … .

ü      در بخش پروفیل آلومینیوم چطور؟

در این بخش فقط با یک شرکتی در عراق کار کردیم، اما در صنایع آلومینیوم در اراک شرکت زرین پروفیل (آقای شاه‌صنمی)، شرکت هوشمند کرکره (مهندس حلاوی)، شرکت روان ‌دُر (آقای منصوری)، پارس پروفیل (آقای حبیبی)، شرکت آکوادُر (آقای حبیبی)، شرکت پیشرو صنعت پروفیل (آقای حبیبی) و … کار کرده‌ایم. در ایران حداقل با ۱۰۰ شرکت پروفیلی کار کرده‌ایم.

ü      نمایشگاه امسال را چطور می‌بینید؟

امسال نسبت به سال‌های قبل چندان قابل‌توجه نبود. مشکل دیگری که داشتیم این بود که سالنی که شرکت ما در آن قرار داشت، از سه سالن دیگر جدا بود و با سالن کیف‌و‌کفش همسایه شدیم و کسانی‌که مراجعه می‌کردند خیلی تخصص نداشتند.

ü      آیا طرح توسعه‌ای دردست دارید؟

ما همیشه درحال به‌روزرسانی هستیم. مثلاً رباتی که فروخته شد روز قبل از نمایشگاه، یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ها بود، به‌طوری‌که آقای قریشی، مدیر فنی شرکت واگنر وقتی این ربات را دید، اول از این ربات عکس گرفت. یک سیستمی داخل ربات کار شده که سیستم لرزه‌گیر است. یعنی اگر “گان” قطعه گیر کند، سریع Stop می‌شود و هیچ صدمه‌ای به گان و تجهیزات دیگر وارد نمی‌شود. ایشان از این سیستم فیلم‌برداری کردند. این برای ما مهم بود که واگنر آلمان با این تکنولوژی و ابهت از تکنولوژی ما فیلم گرفت و برایش جالب بود.

ü      شما این فکر را ازکجا آورده بودید؟

این ایده خود ما بود و هیچ‌جا در هیچ رباتی این سنسور را ندیده‌ام. ما آپشن‌های دیگری هم در ربات خود داریم که در ایران تا‌به‌حال ندیده‌ام.

ü      اگر مبحثی باقیمانده بفرمایید.

در بحث صنعت آلومینیوم، ما با بورس ارتباط خیلی خوبی داریم و کلاً ۳-۲ شرکت هستند که با بورس کار می‌کنند، اگر اتحادیه‌ای وجود داشته باشد که شرکت‌های آلومینیومی جمع شوند و مثلاً شرکت ما از بورس خریداری کند و به آن‌ها بفروشد خیلی خوب است.

ü      الآن تعاونی صنعت آلومینیوم میهن این‌ کار را می‌کند، یعنی طی دو هفته ۱۰۰۰ تن می‌خرد و به‌صورت خورد می‌فروشد.

بله وقتی این‌طور ‌شود، قیمت‌ها متعارف‌تر و نزدیک‌تر به هم است. الآن تهرانی‌ها از اراکی‌ها شکایت دارند که آن‌ها قیمتشان پایین است و قابل‌رقابت نیست. ولی بحث این است که هرچه خرید دقیق‌تر باشد، قیمت یکدست‌تر می‌شود، اگر خرید از بورس صورت گیرد، بورس فعال می‌شود؛ پس اگر در صنعت آلومینیوم در این زمینه کار شود خیلی خوب است.

 


منبع: تی نیوز

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/01/10587.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/01/10587-150x150.jpgrang247اخبار صنایع رنگپوشش های صنعتی و کامپوزیتخبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رنگ۹۵/۱۰/۲۸ مصاحبه با آقای ضیغمی از شرکت پوشش استاتیک لطفاً سابقه‌ای از شرکت پوشش استاتیک بفرمایید. ما سابقه‌ای طولانی در صنعت رنگ پودری و تجهیزات پاشش و خطوط رنگ صنعتی از سال ۷۹ داشتیم و تا سال ۸۶ با شرکت پوشش فلزات فعالیت می‌کردیم. از سال ۸۶ با اسم پوشش استاتیک فعالیت...اخبار صنایع رنگ و رزین