نماهای کامپوزیت غیراستاندارد احتمال حریق را افزایش می‌دهد

نماهای کامپوزیت غیراستاندارد احتمال حریق را افزایش می‌دهد

اخبار پوشش های صنعتی و کامپوزیت به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ، سعید بختیاری عصر امروز در نخستین همایش منطقه‌ای حفاظت ساختمان‌ها در برابر حریق اظهار داشت:

استفاده از نماهای کامپوزیت غیراستاندارد امکان بروز حوادث را افزایش داده و امکان امدادرسانی را کاهش می‌دهد و نمونه‌ آن حوادث حریقی، تهران، مشهد و رشت بوده است.

وی افزود:

برج پلاسکو عمری ۴۴ ساله داشت و مجموعه‌ای فرسوده و غیراستاندارد بود، هرچند که عمر مفید یک ساختمان ۵۰ سال است و اگر استانداردسازی‌ها در ساختمان پلاسکو رعایت می‌شد این حادثه به‌وقوع نمی‌پیوست.

معاون مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان‌اینکه اگر حادثه پلاسکو به‌جای ۸ صبح در ساعتی دیگر رخ می‌داد تلفات بیشتری داشتیم، خاطرنشان کرد:

در این‌حادثه تلخ آتش‌نشانان ایثارنشان و فداکار از خودگذشتگی کردند و مناسفانه پس از ۳ ساعت از وقوع حریق این ساختمان فرو ریخت.

بختیاری با بیان اینکه ساختمان‌های بتنی آسیب‌پذیری کمتری دارند، تصریح کرد:

تمامی ساختمان‌ها اعم از مسکونی، اداری، تجاری و غیره باید مجهز به سیستم اطفاء حریق باشند و در برخی موارد به‌دلیل کوچک‌بودن معابر امر امدادرسانی مختل می‌شود که در گام نخست باید نسبت به بیمه ساختمان‌ها اقدام کنیم تا اگر حادثه‌ای همچون پلاسکو رخ داد شاهد پرداخت خسارات تحمیلی از سوی بیمه باشیم و ساختمان پلاسکو فاقد بیمه بود و مالکان آن نتوانستند از این ظرفیت استفاده کنند.


بیشتر بدانید:تعیین خواص فیزیکی و مکانیکی پوششهای نانو کامپوزیتی


وی با بیان اینکه گزارش کمیته تخصصی و فنی به عنوان یک سند ملی در برابر ایمنی و پیشگیری از حوادث ناشی از حریق در ساختمان‌های کشور بود، تاکید کرد:

یکی از اهدافی که این کمیته به آن دست یافت استقرار فرهنگ ایمنی در کلیه ساختمان‌ها بوده که باید مردم را با مسائل ایمنی در برابر حوادث انسان‌ساز آشنا کنیم.

معاون مرکز تحقیقات راه و شهرسازی بیان کرد:

هدف تحقیقات کمیته تخصصی و فنی شناسایی و مشخص کردن مقصر آتش‌سوزی نبوده، بلکه آشکارسازی علت حادثه و فراهم ساختن مسائل ایمنی در ساختمان و پیشگیری احتمالی از حوادث وقوع حریق ناشی از برق ساختمان و نشتی گاز و تاسیسات مکانیکی بوده است.

محمود قدیری؛ معاون پشتیبانی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز گفت:

در کشور ما به بحث بسیار مهم ایمنی ساختمان کمتر توجه شده است.

قدیری اظهار داشت:

قبل از وقوع هر حادثه‌ای باید خونسردی خود را در برابر حوادث حفظ کنیم و برای پیشروی از گسترش آتش، باید برق و گاز ساختمان را قبل از رسیدن نیرو‌های آتش نشانی و امدادگر، قطع کنیم.

وی به تشریح مهندسی حریق در ساختمان پرداخت و افزود:

یکی از حوادثی که در آتش‌سوزی بر روی روح و روان انسان تاثیر می‌گذارد، حرارت و دود ناشی از آتش است که رفتار انسان‌ها را تغییر می‌دهد.

معاون پشتیبانی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آشنایی و آگاه‌سازی مردم با اقدامات پیشگیرانه لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: باید عموم مردم به‌ویژه ساکنان آپارتمان‌نشین از طریق آموزش‌های اولیه و موردنیاز با مسائل ایمنی در برابر آتش‌سوزی و زلزله آشنا شود و این آموزش‌ها را به‌درستی فرا بگیرند.

قدیری گفت:

طبق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، رعایت مقررات ملی ساختمان الزامی است و باید در بازه‌های زمانی مورد نیاز این مقررات به‌روز شوند و نباید ذره‌ای از این امر مهم و ضروری غافل شویم.

وی تاکید کرد:

در یکی اقدامات صورت گرفته رویکردهای جدید مبحث سوم مقررات ملی در سال گذشته به‌روزرسانی و ابلاغ گردید.

معاون پشتیبانی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در کشور ما به بحث بسیار مهم ایمنی ساختمان کمتر توجه شده است، گفت:

نگاه مردم در ساختمان بیشتر به زیبایی‌سازی آن بوده و این در حالی است که مردم باید به مسائل ایمنی ساختمان نظیر تاسیسات مکانیکی، برق و دودکش‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد.

منبع

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/10/1396030710100857011008414.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/10/1396030710100857011008414-150x150.jpgنویسندهپوشش های صنعتی و کامپوزیتاخبار,پوشش های صنعتی و کامپوزیت,خبرگزاری رنگ و رزین,نانوکامپوزیتنماهای کامپوزیت غیراستاندارد احتمال حریق را افزایش می‌دهد اخبار پوشش های صنعتی و کامپوزیت به نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ، سعید بختیاری عصر امروز در نخستین همایش منطقه‌ای حفاظت ساختمان‌ها در برابر حریق اظهار داشت: استفاده از نماهای کامپوزیت غیراستاندارد امکان بروز حوادث را افزایش داده و امکان امدادرسانی را کاهش می‌دهد...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star