۹۵/۱۲/۰۱

ایران در جمع کشورهای تولیدکننده پوشش‌های صنعتی مخازن نفت

صنعتگران ساوه با تولید پوشش‌های صنعتی مخزن، به جمع کشورهای تولید کننده این محصول پیوستند. به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛

رنگ و رزین

مهدی خراسانی مدیر تولید این محصول دانش بنیان گفت:

پوشش مخزن نفت و فراورده‌های نفتی به دلیل برخورداری از مقاومت بالا در برابر خوردگی، از دانش تولید پیچیده ای برخوردار است که تا پیش از این انحصار تولید در دست کشور آمریکا، هلند و فرانسه بود.

مهدی خراسانی افزود:

پوشش صنعتی مخازن نفت خام و فراوردهای نفتی نوعی رنگ صنعتی است که بعد از پنج سال تحقیق آزمایشی و مطالعات علمی به تولید انبوه رسیده و پس از استفاده در مخزن نفتی کشور، از تمامی استانداردهای لازم برخوردار است.

مدیر کارخانه سازنده این محصول هم گفت:

با بومی سازی این فناوری، مخزن یک میلیون متر مکعبی نفت خام در جزیره خارک با محصول تولیدی کشور پوشش داده شده است و عملیات پوشش صد مخزن دیگر که عمدتا در عسلویه مستقر هستند آغاز شده است.

عبدالهی افزود: نصف شدن قیمت تولید داخلی نسبت به نمونه خارجی، کاهش زمان تولید از شش ماه به یک ماه و اشتغال زایی بیش از هزار نفری این صنعت به صورت مستقیم و غیر مستقیم از مزایای تولید این محصول در داخل کشور است.

وی افزود:

ظرفیت تولید سالانه چهار هزار تن از این رنگ صنعتی فراهم شده است که ضمن تامین نیاز تمام کشور در حوزه نفت و گاز و صنایع کشتی سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

عبدالهی گفت:

دستیابی ایران به دانش تولید این محصول، هر سال چهل میلیون دلار صرفه جویی ارزی در پی دارد.

 

منبع: ایران نیوز

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/02/photo_2017-02-13_18-03-40.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/02/photo_2017-02-13_18-03-40-150x150.jpgrang247مقالاتخبرگزاری,خبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رنگ۹۵/۱۲/۰۱ ایران در جمع کشورهای تولیدکننده پوشش‌های صنعتی مخازن نفت صنعتگران ساوه با تولید پوشش‌های صنعتی مخزن، به جمع کشورهای تولید کننده این محصول پیوستند. به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ مهدی خراسانی مدیر تولید این محصول دانش بنیان گفت: پوشش مخزن نفت و فراورده‌های نفتی به دلیل برخورداری از...اخبار صنایع رنگ و رزین