کناف

کناف چیست ؟

کناف چیست ؟ کناف سازه فلزی و یکدستی هستند که این صفحات گچی یا سیمانی بر روی آن نصب می شوند. درز هایی که از به هم پیوستن آنها به وجود می آید را با استفاده از بتونه پر و صاف و یکدست می کنند.

کاربرد کناف

از مصارف کناف می توان در سیستم های ساخت و ساز خشک اشاره کرد ، و استفاده آن در این نوع  ساخت و ساز بشیار مطلوب و فراگیر شده است ، و خوشبختانه ایران نیز مانند کشور های اوروپایی پیشرفت های چشم گیری در این زمینه  داشته است.

کناف بیش از ۸۰ سال است که در این زمینه فعالیت دارد ، ویژگی های ظاهری آن را میتوان ایگونه توصیف کرد کناف نوعی تخته گچی روکشدار است . این شرکت همانطور که از اسم آن هم پیداست توسط دو برادر معروف به برادران کناف (کارل و آنفوس کناف ) تاسیس شده است و تاسیس آن هم به سال ۱۹۳۲ بر میگردد. و این شرکت یکی از شرکت های بین المللی در زمینه صنعت ساختمان به شمار می رود.

از مصارف کناف می توان به سقف ها ، دیوار های جدا کننده و … اشاره داشت.

کناف

از مزایای استفاده از کناف می توان به وزن کم آن و حسن هایی که برای ما دارد اشاره داشت به عنوان مثال در مقایسه با دیوار های سنتی و دیوار های جدا کننده کنافی  دیوار های کنافی وزن بسیار کمتری دارند و جدا از کم کردن وزن ساختمان در مواقعی که زلزله رخ میدهد خطر جانی برای ساکنین را به شدت کاهش می دهد.

جدا از سبکی پنل های کنافی نوع اتصال آنها نیز باعث کاهش نیروی زلزله می شود و دلیل آن هم نوع اتصال انعطاف پذیر آنها است.

اگر به فکر سرعت بخشیدن به پروژه یا کار خود هستید کناف بهترین گزینه است ، دلیل آن نیز هم سبکی و حجم کم مصالح است ، که خود باعث سرعت بخشیدن به کار یا پروژه میشود و سبکی و کم حجم بودن مصالح آن در حمل و نقل آن نیز باز به صرفه تر از روش های سنتی است.

دیوار جدا کننده کناف به دیوار غیر باربر جدا کننده داخلی گفته می شود که از قاب های فولادی سبک با مقاطع C,CW و U,UW ساخته میشوند و به کمک پیچ های مخصوصی صفحات روکش دار گچی را در یک یا چند لایه بر روی آنها نصب می کنند.

دیوارهای جدا کننده کناف

دیوارهای جدا کننده کناف چیست؟

کناف نوین : برای اینکه در نهایت بتوان از هر پوشش دلخواهی( رنگ آمیزی، کاشی کاری، کاغذ دیواری و …) استفاده کرد باید درز بین صحفات گچی کنار هم را به کمک نوار و بتونه خاص پوشش داد تا سطح صاف و یک دستی را داشته باشیم.

فضای خالی که در داخل دیوار وجود دارد امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی و دسترسی  آسان به سیمکشی های داخلی را برای شما فراهم میسازد.

دیوارهای جدا کننده کناف

انواع دیوارهای جداکننده کناف

دیوار جداکننده کناف  W111

پایه  دیوار های جدا کننده  در واقع دیوار جداکننده کناف  W111هستند . این دیوار مشتمل بر  ۱ خط سازه و ۱ لایه پنل در هر طرف آن می باشد. از ویژگی های شاخص دیوارهای جداکننده کناف W111 مقدار کم مصالح مورد نیاز و اشغال حداقلی فضا و اجرا ساده آن است.

اگر تصمیم به جداسازی فضای داخلی ساختمان دارید و میخواهید که در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه این کار برای شما انجام شود، دیوار جدا کننده کناف W111 بهترین گزینه هستند.

دیوار جداکننده کناف  W112

دیوار جداکننده W112  قابلیت‌های فنی زیادی دارد. این دیوار مشتمل بر ۱ خط سازه و ۲ لایه پنل در هر طرف آن می‌باشد.

دیوار جداکننده W112 با وجود وزن کم و اشغال حداقلی فضا ، دارای مشخصات کاربردی خیلی خوبی است که برترین آن‌ مقاومت مکانیکی بسیار زیاد آن است.

اگر دیوار جداکننده ای که میخواهید نیاز است شرایط زیر را داشته باشد، با توجه به مقاومت دیوار جداکننده W112،این دیوار گزینه مناسبی برای شما است.

  • ارتفاع زیادی
  • احتمال وارد شدن ضربه به دیوار
  • بارگذاری کاشی، کابینت و یا سنگ

از دیگر  مشخصات کاربردی دیوار جداکننده کناف W112 عایق صوتی و عملکرد خوب آن در مقابل حریق است که باعث میشود تا گزینه خوبی برای استفاده در آشپزخانه، راهرو، راه پله، مدارس و…باشد

دیوار جداکننده کناف  W115

دیوار جداکننده W115  در مواقعی کاربرد دارد که عایق صوتی خاصی مد نظر باشد. این دیوار مشتمل بر ۲ خط سازه و ۲ لایه پنل در هر طرف آن است . با استفاده از نوار فوم کناف این دو خط سازه را از هم جدا میکنیم که در عایق بندی صدا تاثیر بخصوصی دارد.برای عایق بندی بیشتر، با توجه به نوع زیرسازی که برای این دیوار استفاده میشود میتوان عایق سازی ۲لایه انجام داد.

دیوار جداکننده کناف  W116

از دیوار جداکننده w116 کناف برای مکان هایی که تاسیسات به فضای متراکم و زیادی نیاز دارند( مضل سرویس بهداشتی) استفاده میکنند. این دیوار مشتمل بر ۲ خط سازه و ۲ لایه پنل در هر طرف آن است. سازه ها را با فاصله از یکدیگر قرار میدهند سپس به کمک برش هایی از پنل ها، دو سازه را به یکدیگر متصل میکنند.

کاربردهای ویژه دیوار های جداکننده کناف

کاربرد در دیوار تاسیساتی

با استفاده از ۲ ردیف قاب فلزی فاصله دار، فضایی به منظور قرار دادن تأسیسات الکتریکی و مکانیکی ایجاد میشود. به این ترتیب در صورت نیاز به تعمیرات دسترسی آسان به تاسیسات فراهم میشود.

کاربرد در دیوار پیرامونی ساختمان

برای نمای ساختمان هم میتوان از دیوارهای مشابه دیوارهای جداکننه داخلی با این تفاوت که در لایه خارجی پوشیده از سیمانی مسلح با نام  Aquapanel Outdoor (آکواپانل) است. استفاده از آکواپانل ها در هنگام زلزله، ایمنی سازه را بیشتر میکند زیرا بر خلاف سنگ یا آجر که نمای معمول در کشور ما هستند ، ساختار سبکتر است و به دیواره نیز پیچ شده است. همچنین مینوان با استفاده از پشم شیشه دیواره بیرونی را نسبت به صدا و حرارت عایق کرد.

کاربرد در دیوار پیرامون بازشوی آسانسور

بهتر است برای چاه های آسانسور که احتمال احتراق بیشتری نسبت به بقیه مناطق ساختمان را دارد، از دیوارهای جدا کننده که مستقل از دبوارهای خود ساختمان است استفاده کرد.

کاربرد در دیوار مقاوم در برابر اشعه رادیوگرافی

برای مراکز رادیولوژی میتوان داخل دیوارهای کناف از سرب استفاده کرد تا مانع عبور اشعه ایکس شود.

کاربرد در دیوار مقاوم کناف در برابر حریق

مطابق استانداردهای جهانی دیوارهای کناف که با روکش گچ درست شده اند میتوانند در مقابل آتش به مدت ۱۸۰ دقیقه مقاومت کنند. این نوع دیواره ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در صورت تمایل به استفاده از این نوع دیوار کناف توصیه میکنیم با واحد پشتیبانی ما مشورت کنید.

https://rang247.com/wp-content/uploads/2018/01/55555-1024x368.pnghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2018/01/55555-150x150.pngrang247ریپورتاژکناف کناف چیست ؟ کناف چیست ؟ کناف سازه فلزی و یکدستی هستند که این صفحات گچی یا سیمانی بر روی آن نصب می شوند. درز هایی که از به هم پیوستن آنها به وجود می آید را با استفاده از بتونه پر و صاف و یکدست می کنند. کاربرد کناف از مصارف کناف می توان در سیستم های ساخت...اخبار صنایع رنگ و رزین
Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این صفحه
Author Rating
51star1star1star1star1star