۹۶/۰۱/۲۱

گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد دزفول در سال جدید

 صنایع رنگ و رزین

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌های این دانشگاه در سال ۹۵ با تمرکز بیشتر بر توسعه تحصلات تکمیلی، گفت: در سال جدید تلاش می‌کنیم که طرح‌های حوزه دانش‌بنیانی در دانشگاه را به ثمر برسانیم و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را گسترش دهیم.

دکتر ناصر سراج ‌خرمی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال ۹۵ در بخش آموزشی تلاش کردیم که بیشتر بر توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی تمرکز کنیم. هم‌اکنون ۳۸ رشته کارشناسی‌ارشد، شش رشته دکتری و بیش از ۶۰ رشته کارشناسی در دانشگاه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه در دوره‌های تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند، افزود: در سال ۹۲، ۱۱ رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه وجود داشت که در طول سه سال گذشته این آمار چهار برابر شده است و تنها در سال ۹۵، ۱۳ رشته کارشناسی ارشد و دکتری به رشته‌های دانشگاه افزوده شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول در خصوص فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه پژوهشی با بیان اینکه ۲ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه فعال هستند، گفت: در سال ۹۵ یکی از این شرکت‌ها موفق به ساخت یک برانکارد هوشمند شد؛ این برانکارد به‌صورت اتوماتیک می‌تواند بیمار را به تخت دیگری منتقل کند که در اسفندماه سال گذشته این محصول معرفی شد. این برانکارد به شکلی ساخته شده که در دنیا منحصربفرد است و تنها یک نمونه چینی مشابه آن وجود دارد، اما نمونه چینی از محصول ما بسیار ضعیف‌تر است.

——————————————————————–

کامپوزیت چیست؟

———————————————————————

سراج خرمی تصریح کرد: طرح دیگری نیز با کمک اعضای هیأت علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه انجام می‌شود که در این طرح کامپوزیت‌هایی طراحی شده‌اند که می‌توانند جایگزین میلگرد شوند. وزن این کامپوزیت‌ها از میلگردها بسیار سبک‌تر است، اما چندین برابر آن‌ها استحکام دارند. کارهای لازم برای ساخت این محصول انجام شده است و در سال جدید ارائه می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی بسیاری از محصولات به دلیل سمومی که ممکن است کشاورزان به علت کم‌اطلاعی استفاده کنند، می‌توانند مضر باشند، گفت: در سال ۹۵ دانشگاه با روش‌های کاملا علمی کشت محصولات کشاورزی را آغاز کرد و امروز محصولات ما بر اساس ارزیابی‌ها و آزمایش‌هایی که در آزمایشگاه‌ها انجام شده است، آمادگی ورود به بازار را دارند. در محصولات تولیدشده توسط دانشگاه از سموم به‌صورت کاملا علمی و در حدی که هیچ‌گونه آسیبی به محصول نرساند، استفاده شده و تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت به‌صورت علمی انجام شده است  .

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول افزود: در سال ۹۶ تلاش می‌کنیم طرح‌هایی را که هم‌اکنون در حوزه دانش‌بنیانی در دانشگاه وجود دارد به ثمر برسانیم و فعالیت‌های مرکز رشد دانشگاه و طرح‌های برون‌دانشگاهی را گسترش دهیم تا در سال جدید در دانشگاه شاهد تحولاتی در این حوزه باشیم. در حوزه آموزشی نیز در سال جدید تلاش می‌کنیم کیفیت آموزشی را افزایش داده، رشته‌های علوم پزشکی و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه را گسترش دهیم.

منبع : ایسنا

https://rang247.com/wp-content/uploads/2017/04/57464714.jpghttps://rang247.com/wp-content/uploads/2017/04/57464714-150x150.jpgrang247پوشش های صنعتی و کامپوزیتپوشش های صنعتی و کامپوزیت,خبرگزاری رنگ و رزین,رزین,رنگ,نانو پوشش ها۹۶/۰۱/۲۱ گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد دزفول در سال جدید رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌های این دانشگاه در سال ۹۵ با تمرکز بیشتر بر توسعه تحصلات تکمیلی، گفت: در سال جدید تلاش می‌کنیم که طرح‌های حوزه دانش‌بنیانی در دانشگاه را به ثمر برسانیم و فعالیت شرکت‌های...اخبار صنایع رنگ و رزین